Konferencyjne

URZĄDZENIA KONFERENCYJNE AUDIO-VIDEO

Wraz z rozwojem rynku szkoleń w Polsce zaczęła wzrastać ilość miejsc mniej lub bardziej przystosowanych do prowadzenia szkoleń i konferencji. Istniejąca baza staje się coraz bardziej dostosowana do potrzeb firm szkoleniowych i przedsiębiorstw wysyłających całe grupy pracowników na wyjazdy integracyjne.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pomagamy w PROJEKCIE , REALIZACJI i WYPOSAŻENIU NOWOCZESNYCH SAL KONFERENCYJNYCH i SZKOLENIOWYCH.

SchottWilkhahn_Conferenceroom2
Sala konferencyjna jest miejscem, które chcemy uczynić naszą wizytówką, obok tradycyjnego wykorzystania sali konferencyjnej jako miejsca dla narad, konferencji i szkoleń, coraz częściej staje się miejscem nieoficjalnych spotkań, wyjazdów integracyjnych lub źródłem rozrywki po pracowicie spędzonym tygodniu. Dlatego też indywidualnie traktujemy każdą realizację i dobieramy do potrzeb klienta rozwiązanie do konkretnych wymagań i oczekiwań.

Przeprowadzamy szczegółowy wywiad dotyczący wymagań Klienta (funkcje, jakie ma spełniać sprzęt; poziom cenowy, inne cechy użytkowe) oraz warunków użytkowania sprzętu (wielkość i rozkład pomieszczenia, możliwość łatwego przenoszenia, oświetlenie, akustyka, zaciemnienie).
Przedstawiamy Klientowi warianty rozwiązań (produkty) spełniające jego wymagania i odpowiadające warunkom użytkowania.
Wspólnie z Klientem podejmujemy decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania (produktu) oraz miejsca jego instalacji i możliwości jak najszerszego jego wykorzystania
Nasze doświadczenie pozwala na kompleksowe realizacje audiowizualne połączenie systemów wizyjnych i fonicznych w jedną całość.

WYKONUJEMY KOMPLEKSOWE REALIZACJE OD PROJEKTU, POPRZEZ REALIZACJĘ, AŻ PO OBSŁUGĘ POWYKONAWCZĄ.

 

URZĄDZENIA I SYSTEMY DO PREZENTACJI PISMA I OBRAZÓW

Profesjonalna sala konferencyjna powinna zapewniać komfortowe warunki odbioru informacji, aby ułatwić ten odbiór wykorzystuje się szereg urządzeń do prezentacji takich jak:ekrany (najczęściej elektryczne) umieszczone w czołowej ścianie sali. Większy umieszcza się zwykle centralnie i przeznaczony jest do prezentacji obrazów z projektora multimedialnego podwieszonego pod sufitem do którego podłączony jest komputer, magnetowid, odtwarzacz DVD lub wizualizer. Szczególnie istotna jest możliwość prezentacji z komputera, coraz więcej prezentacji jest przygotowywanych za pomocą specjalnego oprogramowania. Drugi z ekranów służy do równoległej prezentacji z rzutnika pisma, przeźroczy lub drugiego projektora. Nie można też zapomnieć o tradycyjnych tablicach, które pomogą nam ,,na żywo” wyjaśnić bieżące kwestie. Możemy wykorzystać suchościeralne tablice ferromagnetyczne lub już bardziej nowoczesne tablice elektroniczne, które są połączone z komputerem co pozwala udostępnić uczestnikom spotkania kopie lub pliki z prelekcji. Prezentacja video może być także odtwarzana na ekranach LCD , ekranach plazmowych , czy całych ścianach diodowych lub wizyjnych . Alternatywą dla drogich ekranów plazmowych , czy LCD są mowoczesne i atrakcyjne w swojej formie ekrany akrylowe , które umożliwiają kontrastową i profesjonalną projekcję nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach .

NAGŁOŚNIENIA PRZENOŚNE I STACJONARNE

Sale konferencyjne są coraz większe i aby zapewnić komfortowe prowadzenie wykładu lub prelekcji bez konieczności przemęczania głosu stosujemy odpowiednie i indywidualnie dobrane do warunków profesjonalne nagłośnienie.
Szczególna rola przypada systemowi nagłaśniającemu, który służy do transmisji sygnału mowy z mikrofonów, nagrywania dyskusji i konferencji oraz odtwarzania dźwięku towarzyszącego obrazowi. Aby uzyskać dobrą zrozumiałość mowy oraz zmniejszyć sprężenia akustyczne sali konferencyjnej dobieramy nagłośnienie do indywidualnych jej warunków. W skład systemu nagłośnień mogą wchodzić:

 • Mikrofony (zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe)
 • Miksery
 • Procesory mowy
 • Wzmacniacze mocy
 • Magnetofony
 • Odtwarzacze DVD
 • Magnetowidy
 • Oraz cała gama Głośników ściennych I sufitowychNaszym klientom oferujemy tylko sprawdzone i niezawodne , wysokiej jakości urządzenia renomowanych firm krajowych i zagranicznych takich jak np.: włoska firma Belltron Egon Elettronica.evoFamily

  SYSTEMY DYSKUSYJNE I SYMULTANICZNEGO TŁUMACZENIA

  Urządzając salę konferencyjną nie możemy zapomnieć o systemach konferencyjnych (dyskusyjnych), które składają się z paneli głośnikowo-mikrofonowych ustawionych przed uczestnikami prelekcji lub spotkania co pozwala im uczestniczyć w toczącej się dyskusji. System konferencyjny ze względu na swoje wykorzystanie przenośne lub stacjonarne posiada te dwie opcje, co pozwala na wykorzystanie go w innym pomieszczeniu poza salą. Drugim systemem konferencyjnym jest (system tłumaczeń językowych). Utrzymując kontakty z firmami zagranicznymi których pracownicy uczestniczą w naszych spotkaniach nie przeprowadzimy konferencji bez tego systemu. Najczęściej stosowany jest bezprzewodowy system (z transmisją w podczerwieni) przeznaczony do tłumaczenia symultanicznego (równoległego). Liczba słuchaczy jest praktycznie nieograniczona. Oferujemy urządzenia firmy Sennheiser , RCF , DIS

  SYSTEM STEROWANIA SALĄ

  Aby umożliwić sprawne i wygodne obsługiwanie całego systemu konferencyjnego , polecamy system automatycznego sterowania , oparty na urządzeniach amerykańskiego potentata w tej dziedzinie , firmy AMX . Wiecej informacji na ten temat w dziale sterowanie . System centralnego sterowania przejmuje kontrolę nad wszystkimi elementami systemu audiowizualnego, a także w razie potrzeby nad oświetleniem, roletami czy klimatyzacją. Obsługa jest intuicyjna i nie wymaga od użytkownika żadnych szczególnych umiejętności .
  VMX_Office_Desk

Nasi specjaliści pomogą Państwu dobrać sprzęt na miarę Państwa potrzeb i oczekiwań
Back to top